صداي سخن عشق


سَمِعْتُ أَمِيرَ الْمُؤْمِنِينَ يَقُولُ 
أَيُّهَا النَّاسُ اعْلَمُوا أَنَّ كَمَالَ الدِّينِ طَلَبُ الْعِلْمِ وَ الْعَمَلُ بِهِ أَلَا وَ إِنَّ طَلَبَ الْعِلْمِ أَوْجَبُ عَلَيْكُمْ مِنْ طَلَبِ الْمَالِ إِنَّ الْمَالَ مَقْسُومٌ مَضْمُونٌ لَكُمْ قَدْ قَسَمَهُ عَادِلٌ بَيْنَكُمْ وَ ضَمِنَهُ وَ سَيَفِي لَكُمْ وَ الْعِلْمُ مَخْزُونٌ عِنْدَ أَهْلِهِ وَ قَدْ أُمِرْتُمْ بِطَلَبِهِ مِنْ أَهْلِهِ فَاطْلُبُوهُ.
اى مردم بدانيد كمال دين طلب علم و عمل بدانست، بدانيد كه طلب علم بر شما از طلب مال لازم‏تر است، زيرا مال براى شما قسمت و تضمين شده. عادلى آن را بين شما قسمت كرده و تضمين نموده و بشما مي‌رساند ولى علم نزد أهلش نگهداشته شده و شما مأموريد كه آن را از اهلش طلب كنيد، پس آن را بخواهيد.
الكافي، ج‏1، ص 30
صفحه اصلی arrow تفسیر موضوعی قرآن و حدیث
تفسیر موضوعی قرآن و حدیث
درس چهاردهم: نظریات مربوط به آفرینش انسان چاپ ايميل
12 آذر 1387
درس چهاردهم:نظریات مربوط به آفرینش انسان
1- اولین نظریه جزء قدیمی ترین نظریات مربوط به یونان باستان است. یعنی دست کم بیش از دو هزار و سیصد – چهارصد سال قبل، این نظریه با عنوان رویش از زمین ، مطرح بوده است. آنان معتقد بودند که نسل های اولیه انسان همانند گیاهان از زمین می روئیدند. این نظریه با نظریه تکامل داروین – البته به نام او معروف شده، اما بسیاری به این نظریه معتقد بودند – تفاوت زیادی ندارد.

ادامه مطلب...
 
درس سیزدهم: آفرینش انسان چاپ ايميل
08 آذر 1387
درس سیزدهم: آفرینش انسان
یکی از بحث های مربوط به انسان در قرآن ، مسئله آفرینش انسان است.
برای ورود در بحث ، ابتدا این سؤال را مطرح می کنیم که آیا قرآن برای تبیین مسائل زیست شناسی انسان نازل شده است و از این جهت کتاب آسمانی است یا جنبه دیگری دارد؟ آیا هدف قرآن از شناختن پیشینه انسان، کیفیت پیدایش و رشد او، معرفی ویژگی های انسان و نیز کیفیت زیست او در طول تاریخ به عنوان یک علم مطرح است یا اینکه اینگونه مسائل از فروع قرآن و کتاب آسمانی است و قرآن به هیچ یک از این مسائل به عنوان یک اصل و مقصد نپرداخته است؟
ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پايان >>

صفحه 49 - 54 از 154

Copyright © 2008 Tahour.net . All rights reserved.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی طهور محفوظ می باشد. استفاده از مطالب تنها با ذکر نام و پیوند منبع مجاز است.