صداي سخن عشق


سَمِعْتُ أَمِيرَ الْمُؤْمِنِينَ يَقُولُ 
أَيُّهَا النَّاسُ اعْلَمُوا أَنَّ كَمَالَ الدِّينِ طَلَبُ الْعِلْمِ وَ الْعَمَلُ بِهِ أَلَا وَ إِنَّ طَلَبَ الْعِلْمِ أَوْجَبُ عَلَيْكُمْ مِنْ طَلَبِ الْمَالِ إِنَّ الْمَالَ مَقْسُومٌ مَضْمُونٌ لَكُمْ قَدْ قَسَمَهُ عَادِلٌ بَيْنَكُمْ وَ ضَمِنَهُ وَ سَيَفِي لَكُمْ وَ الْعِلْمُ مَخْزُونٌ عِنْدَ أَهْلِهِ وَ قَدْ أُمِرْتُمْ بِطَلَبِهِ مِنْ أَهْلِهِ فَاطْلُبُوهُ.
اى مردم بدانيد كمال دين طلب علم و عمل بدانست، بدانيد كه طلب علم بر شما از طلب مال لازم‏تر است، زيرا مال براى شما قسمت و تضمين شده. عادلى آن را بين شما قسمت كرده و تضمين نموده و بشما مي‌رساند ولى علم نزد أهلش نگهداشته شده و شما مأموريد كه آن را از اهلش طلب كنيد، پس آن را بخواهيد.
الكافي، ج‏1، ص 30
صفحه اصلی arrow پرسش و پاسخ arrow عترت arrow امام زمان arrow شكل تكنولوژي در زمان ظهور امام زمان (عليه السلام)
شكل تكنولوژي در زمان ظهور امام زمان (عليه السلام) چاپ ايميل
29 بهمن 1389
پرسش:
آيا در زمان امام زمان همه چيز به شكل بسيط خواهد بود و تكنولوژي به شكل امروزه و يا پيشرفته‌تر از آن وجود نخواهد داشت؟! خواهشمند است با توجه به نظرات افرادي كه معتقد به عرفان اسلامي مي‌باشند و نظريه فوق را دارند توضيح كامل دهيد.

پاسخ:
عصر ظهور، دوره‌ي طلایی عالم طبیعت است. هم انسان‌ها به چنان رشدی خواهند رسید که در تاریخ آفرینش انسان بی‌سابقه خواهد بود، هم علم چنان رشد و گسترش خواهد یافت که با دوره‌های پیش از خود و پس از خود قابل مقایسه نیست و هم تکنولوژی چنان پیشرفت می‌کند که تصور آن هم اینک برای ما ممکن نیست.
در این دوره، اسماء جزئی خدای متعال به‌گونه‌ي تفصیلی ظهور خواهد کرد، به‌گونه‌ای که از جهت کمال، زیبایی، لذت‌بخشی، آرامش‌بخشی، تعادل ظاهر و باطن، چشمه‌ای از آخرت بلکه بهشت خواهد بود.
به‌گمان بنده، عصر ظهور را با هیچ دوره‌ای از تاریخ بشر نمی‌توان مقایسه کرد، نه با دوره‌های حضور انبیاء و نه با دوره‌های وجود اولیاء. حتی با دوره‌ي حکومت حضرت داود و حضرت سلیمان علیهما السلام هم که نیروهای آشکار و پنهان طبیعت مانند باد و جن در تسلط آنان بود، قابل مقایسه نیست.
بهترین دوره‌های تاریخ انسان از هر جهت، مادی و معنوی، علم و قدرت، آرامش و آسایش، لذت و شادی، حکمت و عدالت و ... نسبت به عصر ظهور، مانند نسبت دوره‌ي پیش از تاریخ با عصر حاضر است. در یک جمله، عصر ظهور با هیچ یک از دوره‌های حیات انسان و طبیعت قابل مقایسه نیست.
به‌گمان بنده، در آن عصر ارتباط با کرات دیگر به آسانی انجام خواهد پذیرفت، سرعت حرکت انسان و رفت و آمد به نقاط دیگر جهان طبیعت نه با سرعت نور که بسیار بیش‌تر از آن خواهد بود. تمام استعدادهای زمین و طبیعت به دست انسان به فعلیت خواهد رسید و همه سرمایه‌های آن نقد خواهد شد، همه زوایای پنهان آن آشکار خواهد شد و دانش انسان چنان گسترش خواهد یافت که گویی چیزی از جهان طبیعت بر او پوشیده نخواهد بود. ساختارهای ژنتیکی انسان به‌کلی تغییر خواهد کرد و انسان خودخواسته تولید خواهد شد، حلقه‌های متعدد زنجیره‌ي تولید حذف خواهد شد و همه چیز به‌طور مستقیم از زمین به‌دست خواهد آمد، نه با واسطه و در این صورت درخت‌ها، حیوانات و گیاهان تزیینی خواهند بود و انسان آن‌چه را که نیاز دارد به‌طور مستقیم از زمین به‌دست خواهد آورد.
سال‌ها پیش از عصر ظهور، ساختارهای طبیعی بدن انسان تغییر خواهد کرد، اعضای بدن انسان به‌صورت انبوه تولید خواهد شد، مغز انسان‌ها به‌گونه‌ای اصلاح خواهد شد که آن‌چه را اینک در طول سال‌ها می‌آموزد، در عرض چند ثانیه خواهد آموخت و و و
انسان‌ها اینک درباره‌ي آن عصر طلایی، توانایی تخیل هم ندارند. آن‌چه رخ خواهد داد، کمال آفرینش در حد استعداد جهان طبیعت است، به‌گونه‌ای که نه پیش از آن همانند داشته و نه پس از آن همانند خواهد داشت. از خدای مهربان می‌خواهیم توفیق حضور و درک عصر ظهور را نصیب همه‌ي مؤمنان علاقه‌مند بفرماید.
 
< بعد   قبل >

Copyright © 2008 Tahour.net . All rights reserved.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی طهور محفوظ می باشد. استفاده از مطالب تنها با ذکر نام و پیوند منبع مجاز است.