صداي سخن عشق


سَمِعْتُ أَمِيرَ الْمُؤْمِنِينَ يَقُولُ 
أَيُّهَا النَّاسُ اعْلَمُوا أَنَّ كَمَالَ الدِّينِ طَلَبُ الْعِلْمِ وَ الْعَمَلُ بِهِ أَلَا وَ إِنَّ طَلَبَ الْعِلْمِ أَوْجَبُ عَلَيْكُمْ مِنْ طَلَبِ الْمَالِ إِنَّ الْمَالَ مَقْسُومٌ مَضْمُونٌ لَكُمْ قَدْ قَسَمَهُ عَادِلٌ بَيْنَكُمْ وَ ضَمِنَهُ وَ سَيَفِي لَكُمْ وَ الْعِلْمُ مَخْزُونٌ عِنْدَ أَهْلِهِ وَ قَدْ أُمِرْتُمْ بِطَلَبِهِ مِنْ أَهْلِهِ فَاطْلُبُوهُ.
اى مردم بدانيد كمال دين طلب علم و عمل بدانست، بدانيد كه طلب علم بر شما از طلب مال لازم‏تر است، زيرا مال براى شما قسمت و تضمين شده. عادلى آن را بين شما قسمت كرده و تضمين نموده و بشما مي‌رساند ولى علم نزد أهلش نگهداشته شده و شما مأموريد كه آن را از اهلش طلب كنيد، پس آن را بخواهيد.
الكافي، ج‏1، ص 30
صفحه اصلی
دعا براي حاجت امام زمان چاپ ايميل
07 ارديبهشت 1390
پرسش (118):
سلام
شنيده‌ام که قبل از اين‌که براي خود دعا کنيم، شايسته است براي حاجت مولاي‌مان حضرت مهدي صلوات‌الله‌و‌سلامه‌عليه دعا کنيم. سؤال اين است که اگر اين سخن درست است، چطور دعا کنيم و چه بگوييم؟ در ثاني آن حاجت يا حاجت‌ها چيست؟ و سوم اين که ما کجا و دعا براي آن حضرت که جان‌ها به‌فدايش کجا؟ اگر به آن دعا بپردازيم، آيا دعاي ديگري باقي مي‌ماند؟ ادب اين نيست که جز آن دعا دعايي نداشته باشيم؟ ببخشيدم که سؤال پرسيدن بلد نيستم.
پاسخ:
دعا برای امام زمان علیه‌السلام، بهترین دعا برای خودمان و فراهم ساختن بهترین زمینه‌ها برای اجابت دعای خودمان برای خودمان است؛ همان‌گونه که دعا کردن برای دیگران همین خاصیت را دارد. دعا برای پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم و خاندان مطهر آن حضرت صلوات‌های عام و خاص است. دعا برای آن خاندان مطهر مانع از دعا برای خود و بستگان خود نیست. چون اولاً این‌گونه دعاها نیز به سفارش آن خاندان مطهر انجام می‌شود و ثانیاً سبب اشتیاق نفس به دعای بیشتر و توجه به مبادی اجابت آن‌هاست که مهم‌ترین آن مبادی، دعا برای آن خاندان مطهر است.
 
< بعد   قبل >

Copyright © 2008 Tahour.net . All rights reserved.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی طهور محفوظ می باشد. استفاده از مطالب تنها با ذکر نام و پیوند منبع مجاز است.