صداي سخن عشق


سَمِعْتُ أَمِيرَ الْمُؤْمِنِينَ يَقُولُ 
أَيُّهَا النَّاسُ اعْلَمُوا أَنَّ كَمَالَ الدِّينِ طَلَبُ الْعِلْمِ وَ الْعَمَلُ بِهِ أَلَا وَ إِنَّ طَلَبَ الْعِلْمِ أَوْجَبُ عَلَيْكُمْ مِنْ طَلَبِ الْمَالِ إِنَّ الْمَالَ مَقْسُومٌ مَضْمُونٌ لَكُمْ قَدْ قَسَمَهُ عَادِلٌ بَيْنَكُمْ وَ ضَمِنَهُ وَ سَيَفِي لَكُمْ وَ الْعِلْمُ مَخْزُونٌ عِنْدَ أَهْلِهِ وَ قَدْ أُمِرْتُمْ بِطَلَبِهِ مِنْ أَهْلِهِ فَاطْلُبُوهُ.
اى مردم بدانيد كمال دين طلب علم و عمل بدانست، بدانيد كه طلب علم بر شما از طلب مال لازم‏تر است، زيرا مال براى شما قسمت و تضمين شده. عادلى آن را بين شما قسمت كرده و تضمين نموده و بشما مي‌رساند ولى علم نزد أهلش نگهداشته شده و شما مأموريد كه آن را از اهلش طلب كنيد، پس آن را بخواهيد.
الكافي، ج‏1، ص 30
صفحه اصلی arrow پرسش و پاسخ arrow عمومي arrow شرايط حجاب كامل
شرايط حجاب كامل چاپ ايميل
09 خرداد 1390
پرسش (158):
با سلام خدمت استاد عزيز. مي‌خواستم راجع به كامل بودن يا نبودن حجاب با مانتو كمي توضيح دهيد و نيز ملاك ما براي انتخاب چادر چه بايد باشد؟ با تشكر
پاسخ:
با نام خدا
آن‌چه در حجاب يا پوشش لازم است، پوشاندن بدن و زينت‌هاي آن از نامحرم است. اما اين‌که اين پوشش با چه وسيله‌اي انجام شود تفاوتي ندارد. مهم پوشش کامل است.
برآمدگي‌هاي بدن نيز بخشي از زينت بدن است، از اين‌رو، آن نيز بايد پوشيده شود.
با توجه به آن‌چه گفته شد، پيداست که چادر يا مانند آن از مانتوهاي معمولي بهتر است، يعني بهتر بدن و زينت‌ها و برآمدگي‌هاي بدن را مي‌پوشاند.
در انتخاب چادر نيز هرکسي مي‌تواند به شرايط زندگي و سليقه‌ي خود عمل کند. براي کساني که از دستان‌شان براي انجام کارهاي ديگر استفاده مي‌کنند، بهتر است چادري انتخاب کنند که نيازي به نگه‌داشتن آن نباشد و دستان‌شان آزاد باشد.
به دندان گرفتن چادر هم مطلوب نيست.
 
< بعد   قبل >

Copyright © 2008 Tahour.net . All rights reserved.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی طهور محفوظ می باشد. استفاده از مطالب تنها با ذکر نام و پیوند منبع مجاز است.