صداي سخن عشق


سَمِعْتُ أَمِيرَ الْمُؤْمِنِينَ يَقُولُ 
أَيُّهَا النَّاسُ اعْلَمُوا أَنَّ كَمَالَ الدِّينِ طَلَبُ الْعِلْمِ وَ الْعَمَلُ بِهِ أَلَا وَ إِنَّ طَلَبَ الْعِلْمِ أَوْجَبُ عَلَيْكُمْ مِنْ طَلَبِ الْمَالِ إِنَّ الْمَالَ مَقْسُومٌ مَضْمُونٌ لَكُمْ قَدْ قَسَمَهُ عَادِلٌ بَيْنَكُمْ وَ ضَمِنَهُ وَ سَيَفِي لَكُمْ وَ الْعِلْمُ مَخْزُونٌ عِنْدَ أَهْلِهِ وَ قَدْ أُمِرْتُمْ بِطَلَبِهِ مِنْ أَهْلِهِ فَاطْلُبُوهُ.
اى مردم بدانيد كمال دين طلب علم و عمل بدانست، بدانيد كه طلب علم بر شما از طلب مال لازم‏تر است، زيرا مال براى شما قسمت و تضمين شده. عادلى آن را بين شما قسمت كرده و تضمين نموده و بشما مي‌رساند ولى علم نزد أهلش نگهداشته شده و شما مأموريد كه آن را از اهلش طلب كنيد، پس آن را بخواهيد.
الكافي، ج‏1، ص 30
صفحه اصلی
مجموعه ظهور چاپ ايميل
05 خرداد 1390
پرسش (142):
با سلام خدمت استاد گرانقدر. خواهشمندم در مورد مجموعه ظهور که اين روزها در خانه بسياري از جوانان يافت مي‌شود و به‌شدت مورد تأييد قرار مي‌گيرد، توضيحات بيشتري را در اختيارمان قرار دهيد تا ان شاء الله با کمک شما اين مسأله بخوبي در ذهن جوانان حل شود. متشکرم
پاسخ:
سلام عليکم
آنچه تاکنون در اين زمينه در داخل و خارج ارائه شده و بنده کم و بيش ديده‌ام، اگر بازار تجارت مکارانه نباشد، دست‌کم جاهلانه است. مجموعه‌اي به اين نام را نگاه نکرده‌ام تا درباره‌اش چيزي بگويم.
اگر پرسش خاصي داريد به‌طور جزئي مطرح کنيد تا به‌خواست خداي متعال پاسخ دهم.
 
< بعد   قبل >

Copyright © 2008 Tahour.net . All rights reserved.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی طهور محفوظ می باشد. استفاده از مطالب تنها با ذکر نام و پیوند منبع مجاز است.