صداي سخن عشق


سَمِعْتُ أَمِيرَ الْمُؤْمِنِينَ يَقُولُ 
أَيُّهَا النَّاسُ اعْلَمُوا أَنَّ كَمَالَ الدِّينِ طَلَبُ الْعِلْمِ وَ الْعَمَلُ بِهِ أَلَا وَ إِنَّ طَلَبَ الْعِلْمِ أَوْجَبُ عَلَيْكُمْ مِنْ طَلَبِ الْمَالِ إِنَّ الْمَالَ مَقْسُومٌ مَضْمُونٌ لَكُمْ قَدْ قَسَمَهُ عَادِلٌ بَيْنَكُمْ وَ ضَمِنَهُ وَ سَيَفِي لَكُمْ وَ الْعِلْمُ مَخْزُونٌ عِنْدَ أَهْلِهِ وَ قَدْ أُمِرْتُمْ بِطَلَبِهِ مِنْ أَهْلِهِ فَاطْلُبُوهُ.
اى مردم بدانيد كمال دين طلب علم و عمل بدانست، بدانيد كه طلب علم بر شما از طلب مال لازم‏تر است، زيرا مال براى شما قسمت و تضمين شده. عادلى آن را بين شما قسمت كرده و تضمين نموده و بشما مي‌رساند ولى علم نزد أهلش نگهداشته شده و شما مأموريد كه آن را از اهلش طلب كنيد، پس آن را بخواهيد.
الكافي، ج‏1، ص 30
صفحه اصلی
عرضه اعمال بر امام زمان (ع) چاپ ايميل
17 تير 1390
پرسش (162):
سلام استاد عزيز! اينکه ميگن اعمالمون روزاي دوشنبه و پنشنبه به امام زمان عليه السلام عرضه مي‌شه يعني چي؟
ممنون از لطفتون
پاسخ:
سلام علیکم
ولی کامل به‌ویژه امام زمان صلوات الله و سلامه علیه بر همه‌ي عالم هستی از جمله بر اعمال و افکار انسان‌ها احاطه‌ي تکوینی دارند و بدان آگاهند و این آگاهی هم اختصاص به زمان خاصی ندارند؛ یا پیوسته بدان آگاهند و یا هرگاه بخواهند بدان آگاهند. اما تأکید بر دوشنبه و پنج‌شنبه یا جمعه ممکن است جنبه‌ي تعلیمی و تذکر و یادآوری برای مخاطب داشته باشد و ممکن است به سبب ویژگی‌های تکوینی این ایام و زمان‌ها باشد. پیش‌تر درباره آثار تکوینی زمان‌ها در پاسخ به یکی از پرسش‌ها نکاتی را آورده‌ام. می‌توانید مراجعه نمایید.
 
< بعد   قبل >

Copyright © 2008 Tahour.net . All rights reserved.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی طهور محفوظ می باشد. استفاده از مطالب تنها با ذکر نام و پیوند منبع مجاز است.