صداي سخن عشق


سَمِعْتُ أَمِيرَ الْمُؤْمِنِينَ يَقُولُ 
أَيُّهَا النَّاسُ اعْلَمُوا أَنَّ كَمَالَ الدِّينِ طَلَبُ الْعِلْمِ وَ الْعَمَلُ بِهِ أَلَا وَ إِنَّ طَلَبَ الْعِلْمِ أَوْجَبُ عَلَيْكُمْ مِنْ طَلَبِ الْمَالِ إِنَّ الْمَالَ مَقْسُومٌ مَضْمُونٌ لَكُمْ قَدْ قَسَمَهُ عَادِلٌ بَيْنَكُمْ وَ ضَمِنَهُ وَ سَيَفِي لَكُمْ وَ الْعِلْمُ مَخْزُونٌ عِنْدَ أَهْلِهِ وَ قَدْ أُمِرْتُمْ بِطَلَبِهِ مِنْ أَهْلِهِ فَاطْلُبُوهُ.
اى مردم بدانيد كمال دين طلب علم و عمل بدانست، بدانيد كه طلب علم بر شما از طلب مال لازم‏تر است، زيرا مال براى شما قسمت و تضمين شده. عادلى آن را بين شما قسمت كرده و تضمين نموده و بشما مي‌رساند ولى علم نزد أهلش نگهداشته شده و شما مأموريد كه آن را از اهلش طلب كنيد، پس آن را بخواهيد.
الكافي، ج‏1، ص 30
صفحه اصلی arrow پرسش و پاسخ arrow عمومي arrow ازدواج با مؤمن فقير
ازدواج با مؤمن فقير چاپ ايميل
03 مهر 1390
پرسش (194):
سلام
آيا مي‌شه با کسي که پول نداره ولي بنيه‌ي اعتقادي قوي يا دين و ايمان درست داره، خوشبخت شد؟
پاسخ:
علیکم السلام و رحمة الله
اگر مقصود از شدن، امکان عقلی یا وقوعی آن باشه، نمی‌توان در آن شک کرد، چون رخ داده است. کم نیستند کسانی که با مؤمنان تهیدست ازدواج کرده‌اند و خوشبخت هم شده‌اند ولی اگر مقصود حُسن و ترجیح آن باشد، باید هر کسی با توجه به ویژگی‌ها و توانمندی‌ها و خواسته‌های خودش از زندگی تصمیم بگیرد. این‌که چه کسانی می‌توانند از خوشی‌ها و لذت‌های مادی زندگی بگذرند یا به اندکی از آن قانع باشند، قانون کلی ندارد. برخی می‌توانند و برخی نمی‌توانند، برخی در موقعیت‌های واقعی زندگی از توان خود استفاده می‌کنند و برخی چنین کاری نمی‌کنند. به‌هر حال نمی‌توان به‌طور کلی در این‌باره نظر داد. تصمیم‌های شخصی که بر آگاهی‌های شخصی و مشورت‌های خانوادگی و اجتماعی و علمی استوار باشد، در این زمینه راه‌گشاست.
 
< بعد   قبل >

Copyright © 2008 Tahour.net . All rights reserved.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی طهور محفوظ می باشد. استفاده از مطالب تنها با ذکر نام و پیوند منبع مجاز است.